Cele sekcji

Sekcja Psychologii Klinicznej Dziecka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego działa od 2001 roku. Celem Sekcji jest działanie na rzecz podnoszenia kompetencji psychologicznych osób zawodowo zajmujących się udzielaniem pomocy dzieciom i rodzinom oraz wspieranie działalności i tworzenie standardów pracy psychologów klinicznych dziecka. Sekcja ma charakter ogólnopolski. Jest otwarta nie tylko dla psychologów.

Jesteśmy zainteresowani współpracą z lekarzami, pedagogami specjalnymi, rehabilitantami i osobami wszystkich innych zawodów, które współpracują z psychologami w niesieniu pomocy dzieciom i ich rodzinom.

Najważniejsze inicjatywy Sekcji w okresie dotychczasowej działalności to

  • Organizowanie we współpracy z Wydziałem Psychologii UW cyklicznych,odbywających się co dwa lata, konferencji poświęconych psychologii klinicznej dziecka;
  • Powołanie wydawnictwa Zeszyty Sekcji Psychologii Klinicznej Dziecka, ostatnio przekształconego w serię wydawniczą Psychologia Kliniczna Dziecka i Rodziny;
  • Organizowanie zebrań z wykładami na interesujące dziecięcych psychologów klinicznych tematy;
  • Opracowanie procedury przyznawania Certyfikatów konsultanta w zakresie psychologii klinicznej dziecka;
  • Organizacja superwizji;
  • Inicjatywa powołania studiów podyplomowych Diagnoza Kliniczna Dziecka i jego Rodziny przy Wydziale Psychologii UW i współpraca przy tworzeniu ich programu i organizacji.
XNie pokazuj więcej tego powiadomienia Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.